EGR Valfi

EGR Valfi

EGR Nedir

Kara taşıtlarında kullanılan elektropnömatik bir valftir. Araçlarda motor bölümünde yer alır ve egzozun en önemli parçalarından biridir. Devir daim işleminin yapılmasına kolaylık sağlar. Burada yer alan parçalara da EGR valfi adı verilir. Bu valf de zaman içerisinde aşınmalar meydana gelebilir. Bu aşınmalar da aracın performansına olumsuz katkı sağlayarak arızalanmasına neden olur. Özellikle de iç kısmında biriken kurum ve kirlenme buna katkı sağlar. Bundan dolayı belirli sürelerde bakımın yani temizliğinin yapılması gerekir. Gerekiyor ise değişimi de yapılarak sağlıklı sonuç elde edilebilir. Kirli olur ve temizlenmez ise zaman içerisinde motorda titreşimli çalışma meydana gelir. Hatta bazı durumlarda motor çalışmayabilir. Yakı tüketiminde de artış olur ve buda size maddi açıdan zarara girmenize neden olur.

EGR Valfi Temizliği

Egzoz gazında bulunan azot oksitlerin azalmasına yardımcı olan EGR valfi mutlaka belirli aralıklarda kontrol edilmelidir. Hava fitresi ve egzoz manidfoldun arasında yer almakta olup değişimi için gerekli alanın açılması gerekir. EGR valfi ayrılarak bu alandan temizlemek için ayrılır. Temizlik için uygun değil ise değiştirilmesi ve yenisinin takılması gerekir. Bu sayede aracınız tam bir performans ile çalışacaktır. Yakıt tüketimi de normale dönecektir. Temizlenecek ise küçük bir fırça ile de içerisinde kurum temizlenmelidir. Kaba pislikte temizlendikten sonra özel sıvıların içerisinde bekletilmesi gerekir. Bu sayede sağlıklı sonuç elde edebilirsiniz.

Profesyonel EGR Temizliği Ve Değişimi

Bu konuda hizmet alacağınız yerin kurumsal olmasına özen gösterin. Çünkü işlem uzmanlık ve tecrübe isteyen bir konudur. İlgili parçanın sökülmesi ve temizlenmesi sonrası aracınız ile sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz. Temizlik sonrası motordaki titreşimler gider. Bu da size kaliteli bir sürüş keyfi sunar. Bu konuda sunduğumuz hizmet içeriği ile sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz. Sektör içerisinde lider konumda yer alan firmamız tüm marka ve modeller için en iyi sonucu almanıza yardımcı oluyor. Ayrıca sunulan tüm hizmet içeriği de garanti kapsamı içerisinde sunulur. Bu konuda hizmet alacağınız yerin kurumsal olmasına ve garantili hizmet sunmasına özen gösterin.

 

Hakkımızda

Okan Albayrak 1995 yılında İstanbul Sultanbeyli'de küçük bir dükkanda Egzozcu Okan olarak hizmet vermeye başlamıştır. 2005 yılında Egzozcu Okan Bayrampaşa'da 100 m2 lik bir dükkan'a taşınarak servise burada devam eden Okan Bey 2018'de oğlu Hakan Albayrak'a firmayı devretmiş ve gelişmekte olan İkitelli ilçesinde Dolapdere Sanayi Sitesinde Hakan Egzoz'u kurmuştur.

iLETİŞİM

Adres : Ziya Gökalp, Mahallesi, Dolapdere Sanayi Sitesi 22. Ada D:no: 5, 34490 İkitelli Osb/Başakşehir/İstanbul
Tel : 0532 663 8185
Email : hakanfarukalbayrak@gmail.com
Çalışma Saatleri : Pazartesi ‐ Cumartesi
  08:30 AM ‐ 19:00 PM

Çalıştığımız Markalar

  • Audi
  • Seat
  • Skoda
  • Bmw
  • Jaguar
  • Volvo